U kunt ons steunen door lid van de Heemkundekring Schijndel te worden. Iedere dinsdagochtend zijn wij tussen 9 en 12 uur in de heemkamer: Cultureel Centrum Spectrum, Steeg 9 g, Schijndel. |
Brand van 31 juli 1929
Brand van 31 juli 1929[1][bewerken | brontekst bewerken]
Woensdag is te Schijndel het woonhuis van J. Dolemerd (Doleweerd?) afgebrand. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade.
BRAND.[2]
Men meldt ons uit Schijndel, d.d. 31 Juli: Hedenmorgen luidde reeds om negen uur de brandklok. Er was brand ontstaan in het pas opnieuw opgetrokken woonhuis van den heer J. Dolewerd (Doleweerd?) in den Vossenberg. De brandweer was spoedig met twee spuiten ter plaatse, doch kon wegens watergebrek niets uitrichten. Het geheele woonhuis werd spoedig een prooi der vlammen. De eigenaar van het huis was nog bezig met het aanleggen van een nieuwe put. Naar we vernemen, is het woonhuis slechts zeer laag verzekerd, wat wel een groote financieele tegenslag mag heeten voor den eigenaar. Het politiekorps was eveneens ter plaatse.
| Bronnen, noten en/of referenties |